10 СЕНТЯБРЯ АЛЕКСАНДРУ МИХАЙЛОВИЧУ БРИЖУ ИСПОЛНИЛОСЬ 70 ЛЕТ!    
11.09.2017
ЗАЯВЛЕНИЕ ДОНЕЦКОЙ ОБЛАСТНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ ЖУРНАЛИСТОВ
21.09.2017

ЗАЯВА первинної організації Національної спілки журналістів України у філії ПАТ «НСТУ» «Донецька регіональна дирекція» у зв’язку з намірами правління ПАТ «НСТУ» здійснити суттєві зміни в організації мовлення телеканалу «До ТеБе» та радіостанції «Голос Донбасу»

Logo_golos_Donbasu_CMYK (preview)logo.cdr

 

До нашого відома від представників правління ПАТ «НСТУ» надійшла інформація про наміри приєднати нашу філію до луганської з подальшою ліквідацією телеканалу «До ТеБе» та радіостанції «Голос Донбасу», та створенням на їх базі та базі телеканалу «ЛОТ» нового мовника «UA:ДОНБАС». У зв’язку з цим заявляємо наступне.

Ми вважаємо реформування системи колишніх обласних державних телерадіокомпаній вкрай необхідним кроком, який дозволить побудувати в Україні потужне суспільне мовлення.

Разом з тим маємо наголосити, що донецька філія з моменту відновлення мовлення після евакуації з окупованого м. Донецьк (27.02.2015) працювала і працює виключно у вимірі та за стандартами суспільного мовника. З 2015 року новинна служба філії діє згідно з Засадами редакційної політики тодішньої НТКУ (розроблені Ігорем Кулясом). Окрім цього, новинна служба функціонує за конвергентним принципом – всі новинарі телебачення, радіо та сайту сконцентровані у єдиному ньюз-румі, а журналіст з будь-якої події має підготувати сюжети на телебачення, радіо та сайт. Всі інші ділянки роботи донецької філії також побудовані за принципами суспільного мовлення. З самого початку адміністрація філії не втручається у творчий процес – журналіст вільний у виборі тем, спікерів, тощо та відповідальний за це.

При цьому колектив філії розуміє, що запроваджувати зміни потрібно постійно, і тільки так можливий розвиток. Разом з тим, кардинальні зміни мають бути продиктовані відповідною необхідністю та у перспективі мати лише позитивний ефект.

На цьому тлі ініціатива правління ПАТ «НСТУ» щодо влиття Донецької філії у Луганську філію ПАТ «НСТУ» нам здається несвоєчасною та такою, що наразі буде мати негативні наслідки.

Також наголошуємо, що злиття донецької та луганської філій ПАТ «НСТУ» тягне за собою значні ризики, які відіграють деструктивну роль не тільки у нашому виробничому процесі, а й в цілому у процесі розвитку суспільного мовлення та суттєво відіб’ються на інформаційній безпеці регіону та України в цілому.

Зокрема:

  1. При приєднанні донецької філії до луганської неодмінно відбудеться корегування редакційної політики нашої філії, яка кардинально відрізняється від луганських колег. Наша редакційна політика є миротворчою, що особливо важливо в контексті майбутньої інтеграції окупованих територій в загальноукраїнський простір, в тому числі інформаційний. Ми не беремо участь у пропаганді та контрпропаганді, вважаючи, що найкращою агітацією за Україну є показ реального життя підконтрольних державній владі територій Донецької області, їх відновлення та розбудова, верховенство права та демократичних принципів, які на нашій землі з кожним днем набувають все нового і нового практичного значення.
  2. В умовах, коли в окупованому Донецьку сьогодні мовить п’ять місцевих сепаратистських телеканалів («Перший республіканський», «Оплот», «Оплот-2», «Юніон», «Новоросія»), ліквідація єдиного україномовного загальнорегіонального телеканалу, що мовить практично у 90 % підконтрольних українській владі населених пунктах, а також у частині окупованих (не рахуючи можливості супутника), призведе до значного послаблення інформаційних позицій України на Донбасі. Схожа ситуація і у радіопросторі.

Окремо наголошуємо, що телеканал «До ТеБе» та радіостанція «Голос Донбасу» за останні два роки пройшли надскладний шлях відродження та завоювання власної глядацької та слухацької аудиторій. Ми нарешті стали впізнавані, нас, без належної промоції, почали дивитися і слухати місцеві мешканці – власне, ті люди, для яких ми і працюємо. Донеччане, особливо там, куди не ступає нога журналістів центральних медіа, нам довіряють. Ми вважаємо, що перекреслити це, особливо в умовах військового регіону, неможливо.

Виходячи з викладеного вище, вважаємо вкрай небезпечною ініціативу правління ПАТ «НСТУ» щодо приєднання нашої філії до луганського підрозділу ПАТ «НСТУ». Сьогодні ми маємо розвивати українське мовлення на Донеччині, а не скорочувати його під прикриттям «оптимізації».

Наголошуємо, що наш колектив одностайний щодо підтримки реформи та розбудови суспільного мовлення, проте вважає, що кожний важливий крок такої реформи має бути зважений і враховувати поточну ситуацію в кожному регіоні, в кожній філії. Ситуація на Донеччині та Луганщині сьогодні є надскладною і будь-які трансформації, особливо у медійній сфері, мають відбуватися вкрай обережно, з урахуванням можливих негативних наслідків. На сьогодні негативних наслідків від злиття двох філій буде значно більше, ніж можливої користі.

 

Заява прийнята на зборах первинної організації НСЖУ
у філії ПАТ «НСТУ» «Донецька регіональна дирекція» 20.09.2017

Comments are closed.